Karel Čapek - Továrna na absolutno

Karel Čapek - Továrna na absolutno
95%
Hodnocení?
ISBN: 9788073906696 Počet stránek: 160
Proč po celém světě jako lavina vzrůstá náboženské běsnění a lidská touha po dokonalém štěstí? Nechtěným efektem zázračného stroje na výrobu energie je totiž vytvoření „Absolutna" – esence, působící na lidstvo a jeho jednání ve formě božího poznání...

Karel Čapek byl neskutečný člověk. Z knížky na Vás dýchne úplně jiný svět a také síla jeho myšlení. Knížka je to krátká a snadno jí přečtete za jeden den. Za takto krátký čas však dostane hodně materiálu k přemýšlení a jak už to u čapkových knih bývá - jsou nadčasové. Stačí se pak rozhlédnou kolem sebe a ono se tolik věcí zase nezměnilo.

Knížka je hodně podobná R.U.R., ale obojí stojí za přečtení. V době čtení jsem si hrál trochu s umělou inteligencí a její interpretace Továrna na absolutno je skvělý. Přikládám níže.


Není nic staršího, než včerejší článek na internetu. Články jsou většinou jen krátké snippety, které mi zaujaly. Klidně napište na email, pokud Vás něco zaujalo a chcete se o tom pobavit více.
Profil Pavel Kravčík blog
Rád do věcí kopu #futsal, čtu je #knihy nebo je také analyzuji a převádím na jedničky a nuly #programovani. Ve volném čase se následně snažím ty jedničky a nuly naopak zničit #hry.
Hrdý dárce krve (22+ odběrů)
Zapálený hráč futsalu (600+ zápasů)
Vášnivý čtenář knížek (~157.6k stránek)
Žebříčky
Poslední články
Nejčastější tagy