Robert Merle - Výlučná vlasnost člověka

Robert Merle - Výlučná vlasnost člověka
60%
Hodnocení?
ISBN: 9788020503527 Rok vydání: 1993 Počet stránek: 265
Co je naší výlučnou vlastní jako lidí? Co máme tak unikátní čím se chceme odlišit od zvířat a máme na to vůbec právo? A kdo z románového příběhu je vlastně více lidský?

Merle pro mě otevřel cestu do světa kniha (Malevil), takže pro něj budu mít vždy trochu slabost. Následovalo od něj "Smrt je mým řemeslem", což je brutální zážitek. Takže, když jsem někde viděl ošoupanou knihu s nevábnou obálkou, nevábným perexem a nelákajícím názvem... nebylo, co řešit. Je to Merle.

Merle je král obyčejných příběhů a obyčejných věcí. Drobných problémů a malých otázek. Věřím, že hodně čtenářů kniha nebude bavit. Je však famózně napsaná a dokáže v čtenáři probudit spoust pocitů. Asi jako když si vzpomenete na nějaké chladné letní ráno, kdy vše voní trávou a životem. Příběh je smutný, nečekejte jasné otázky.

Není nic staršího, než včerejší článek na internetu. Články jsou většinou jen krátké snippety, které mi zaujaly. Klidně napište na email, pokud Vás něco zaujalo a chcete se o tom pobavit více.
Profil Pavel Kravčík blog
Rád do věcí kopu #futsal, čtu je #knihy nebo je také analyzuji a převádím na jedničky a nuly #programovani. Ve volném čase se následně snažím ty jedničky a nuly naopak zničit #hry.
Hrdý dárce krve (22+ odběrů)
Zapálený hráč futsalu (600+ zápasů)
Vášnivý čtenář knížek (~157.6k stránek)
Žebříčky
Poslední články
Nejčastější tagy